Výlet do Hodslavic, II. B

21 Čer 2019

Naším cílem byly Hodslavice, rodiště Františka Palackého, jednoho z největších českých literátů a historiků. Během výletu jsme navštívili jeho rodný domek, který sloužil kdysi i jako škola a kde jsme se dozvěděli zajímavosti o jeho životě. Prohlédli jsme si také dřevěný kostelík sv. Ondřeje z 15. století i sochu Palackého na návsi. Potom jsme přijali pozvání od prarodičů jedné žákyně na jejich statek, kde jsme si zahráli různé hry a hádali jsme, k čemu sloužily všechny staré věci, které měli majitelé vystaveny ve stodole. Podívejte se do fotogalerie.

Mgr. Petra Jankotová