Cykloturistický kurz VIII. A

21 Čer 2019

Ve dnech 17. – 19. 6. proběhl cykloturistický kurz osmáků.
1. den: cíl – Rožnov p. Radhoštěm. Pohodová cesta téměř výhradně po cyklostezkách z NJ do Hostašovic, Val. Meziříčí a Rožnova 38 km. Odpoledne procházka na Jurkovičovu rozhlednu a rozhled po okolí Rožnova.
2. den: cíl vodní nádrž Horní Bečva, opět po cyklostezkách. Odtud na Martiňák 4,5 km do kopce. Z Martiňáku směr Pustevny po cyklotrase č. 46, výšlap pod parkoviště a směr Rožnov. Celá trasa přes 50 km s 1 000 nastoupanými metry. Určitě nejtěžší horská etapa v historii cyklo na Jubilejní.
3. den: cíl – NJ přes VM, Býninu, Zrzávky a Hostašovice. V Hodslavicích konečně možnost využít pláštěnky, nevezli jsme je zbytečně. Po 135 km zpět u školy. Fotogalerie.

Mgr. Jan Šustek