Klíč od brány minulosti

14 Čer 2019

Dozvědět se spoustu zajímavosti o historii Nového Jičína netradičním způsobem se podařilo žákům sedmého ročníku.

V úterý 11. 6. 2019 se vydali do Muzea Novojičínska, které má zajímavou nabídku edukačních programů pro školy.  Minulost města a jeho tajemství žáci poznávali prostřednictvím zábavných úkolů a her. V jednotlivých částech expozice měl každý možnost získat nové vědomosti. Na historických mapách města poznávali různé stavby, seznámili se s erby majitelů zámku, se stavbou měšťanských domů, se složením obyvatelstva, s rozvojem průmyslu a se jmény, portréty a činností rodáků, kteří Nový Jičín proslavili.

Za úspěšné splnění všech úkolů, byla žákům odemčena historická truhlička, ve které byla ukryta sladká odměna.  Fotogalerie.

M. Molinová