Katovnu v Odrách určitě navštivte!

10 Čer 2019

S žáky deváté třídy, kteří pracují na projektu Příběhy našich sousedů, jsme se přesvědčili, že muzeum městského práva tzv. Katovna a Německý dům, ve kterém je umístěn památník a zajímavá výstava Česko-německého usmíření, stojí
za návštěvu.
Pan průvodce nás usadil v původní kuchyni německé rodiny u prostřeného stolu
a poutavě vyprávěl o klidném a přátelském soužití mezi místními Čechy a Němci než přišel nacionalismus a zvěrstva 2. světové války. Poté jsme si prohlédli výstavu historických fotografií obyčejných lidí, kteří v Odrách vedli bohatý společenský život. Nechybí zde ani barokní zámek, který postihl požár a začal chátral. V době komunismu nebyl opraven a dnes už neexistuje. Fotogalerie.

Mgr. Kateřina Najdková