Výlet do Prahy

7 Čer 2019

Ve čtvrtek dne 30. 5. 2019 se naše třída 4. A vydala vlakem do hlavního města Prahy. Na nádraží nás čekal pan průvodce, který se nám věnoval po celý den. První kroky vedly na lanovou dráhu Petřín, ze které byl úžasný pohled na naši stověžatou matičku Prahu. Nevynechali jsme ani Zrcadlové bludiště, ze kterého se nám vůbec nechtělo odejít. Po malé přestávce jsme se vydali na Pražský hrad, kde jsme navštívili katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku, Královský palác, stihli jsme se podívat i na výměnu hradní stráže. Cestou na Staroměstské náměstí jsme se prošli po Karlově mostě, odkud jsme krásně viděli na Národní divadlo a Hradčany. Na Václavském náměstí jsme se rozloučili s naším průvodcem a zbývající čas do odjezdu vlaku jsme strávili projížďkou metrem, někteří „hladovci“ navštívili Mc Donald´s. Počasí bylo jako malované, zážitky nezapomenutelné – co víc si přát. Velký dík patří i rodičům, kteří nás na výletě doprovázeli. Fotogalerie.

Mgr. A. Vráblová, Bc. R. Osadníková