Únorové aktivity ve školní družině.

KATEGORIE: Školní družina

10 Bře 2019

Únor bílý……známá česká pranostika se letošní únorový měsíc naplnila jen částečně. Bohužel sněhových hrátek si dnešní děti mnoho neužijí.
A snad právě proto když se začne z nebe snášet sníh, děti se radují..no jako děti a hned se musí vyrazit ven. Ještě že je naše zahrada tak prostorná. Dá se na ní vyšlapat předlouhé bludiště a ještě zbyde spousty místa na andělíčky, sněhuláky či postavení iglů. Fotogalerie.

Věnovali jsme se také našemu celoročnímu projektu s názvem Česko. Tento projekt se týká rozličných oblastí spojených s naší vlastí. Slovo ROBOT k ní, ač zní cizokrajně, od chvíle kdy jej Josef Čapek vymyslel a Karel Čapek použil, patří.
A i když se jeho vznik datuje z dob našich prababiček, dnešní děti je používají jistě častěji než ony. Nebyl pro ně tedy žádný problém roboty zpodobnit a použít k tomu materiály ty nejdostupnější. Krabice, lego, chevu a jiné, v družině dostupné součástky.

K tomuto slovu se pak snadno nabízí téma jazykolamů. Zkusili jsme i ty. Myslím, že některé si děti budou pamatovat navždy. Fotogalerie.

Našli jsme si čas i na sport. Uspořádali jsme tradiční turnaj ve florbalu. 4 kuželky,
4 týmy. V zápasech herního plánu změřili síly každý s každým a bojovali poctivě a s nasazením. Turnaj vyhráli červení, druhé místo získali žlutí, třetí místo obsadili modří a na čtvrtém místě byli zelení. Hráči si za svůj výkon zasloužili sladkou odměnu. Fotogalerie.

Posledním tématem tohoto měsíce bylo naše město. Začínáme tím další etapu projektu a to je putování po vlasti, Novojičínsku a okolních okresech. Prohlédli jsme si obrázky z minulosti Nového Jičína a na vycházce zkoušeli uhodnout, kterou ulicí procházíme nyní. V kvízu měly děti možnost uplatnit své vědomosti o našem městě a vybrat si vždy jednu z nabízených odpovědí. Otázek bylo 14. V každých kuželkách jsme pak vyhodnotili nejúspěšnějšího hráče. Absolutním vítězem se ale stal Lukáš Horák z modrých kuželek, který měl správně všech 14 odpovědí.

Na závěr tohoto tématu jsme uspořádali společné klání v dovednostních soutěžích. Témata disciplín se vztahovala k Novojičínsku. Stříhání uší, lepení švestek na valašský frgál, navíjení autíček na šňůrku, 5 ran do klobouku, razítkování klobouku, stavění hradu Starý Jičín. Jednotlivé úkoly plnily vždy zástupci z každých kuželek, byly limitovány časem a každou jsme vyhodnotili samostatně. Fotogalerie.

V březnu se v tomto projektu budeme věnovat našim sousedním okresům.

Dana Kučerová

 

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56