Mahulena krásná panna

10 Bře 2019

Touto pohádkou začala pro děti z I. A návštěva Žerotínského zámku. Její zkrácenou verzi poutavě vyprávěla a po celou dobu pobytu v prostorách muzea se všem věnovala PhDr. Lenka Juráčková. Vtáhla děti do příběhu o Mahuleně natolik, že osvobození zkamenělé pohádkové postavy vzaly děti naprosto vážně a poctivě plnily zadané úkoly. Společným úsilím se jim podařilo kletbu prolomit a nejen, že měla pohádka šťastný konec, i děti dostaly odměnu. Mohly si prohlédnout mnohé prostory zámku, seznámit se s historií Nového Jičína, poznat generála Laudona či zapózovat v klobouku. Návštěva to byla poučná i zábavná zároveň. Fotogalerie.

Děkujeme!

M. Borošová