Jak řešit výchovné problémy

17 Led 2019

Celkem dvakrát se mohli zájemci z řad rodičů nejmladších školáků zúčastnit odpoledních besed s PhDr. Letým – odborníkem z pedagogicko-psychologické poradny. Dověděli se, jak reagovat na problémové chování dětí, kdy a jak použít odměny a tresty, jak se nejlépe vyhnout vyhroceným situacím.

Rodiče měli možnost diskutovat nad konkrétními situacemi v rodinách, seznámili se s literaturou, která může pomoci krizové chvíle řešit, zhlédli krátká videa.

Literatura pro inspiraci dalším rodičům:
Dreikurs Rudolf: Děti jako výzva
Walton x Francis: Jak porozumieť deťom a adolescentom