Exkurze do Planetária v Ostravě

14 Led 2019

Dne 10. ledna 2019 se zúčastnili žáci 5. tříd naší školy exkurze do Planetária v rámci učiva přírodovědy. Dostalo se nám tak spousty nových znalostí souvisejících s Vesmírem.Zaujalo nás nejen bludiště, které jsme si mohli projít společně s průvodcem, ale i prozkoumání kusů meteoritů. Spatřili jsme přístroje přibližující Vesmír. Prohlédli jsme si obrazy vědců, kteří se podíleli na průzkumu Galaxie.
Po přestávce a zakoupení upomínkových předmětů nás čekala druhá část exkurze – moderovaný program pod názvem „Dobrodružná cesta k planetám.“ Přistáli jsme na Měsíci, dozvěděli se spoustu zajímavých informací o Slunci, planetách, hvězdách a souhvězdích.
Cestou domů jsme si vyměňovali společné dojmy z této zajímavé akce. Těšíme se na další návštěvu Planetária. Třeba budeme příště zase o něco blíž nekonečnému tajemství Vesmíru. Fotogalerie.

Za 5. třídy Iveta Martincová