Velký svět techniky

11 Led 2019

V prosinci žáci 4. A a 5. B navštívili Velký svět techniky v Ostravě, kde pro ně byly připraveny zajímavé vzdělávací programy: Šifrování a Malý antropolog. V prvním z nich se žáci zábavnou formou naučili prolomit tajemství různých šifer, seznámili se s jejich historií i kódováním. V druhém programu se stali odborníky na lidskou kostru. Seznámili se se základními pojmy jako antropologie, anatomie apod. Sestavit z kostí celou kostru nebylo příliš jednoduché, avšak týmy tento úkol dobře zvládly. V 2. části exkurze děti navštívily Divadlo vědy a zhlédli 3D film Predátoři. Na závěr si všichni nenechali ujít ani většinu interaktivních expozic, které DOV nabízí. Fotogalerie.

Mgr. Alena Vráblová, Ing. Jana Křížová