Nestlé pro zdraví dětí

21 Pro 2018

V úterý 4. 12. 2018 se na naší škole uskutečnil interaktivní výukový program z cyklu „Nestlé pro zdraví dětí“ na I. stupni a ve čtvrtek 6. 12. 2018 pak pokračoval na II. stupni. V jednotlivých třídách diskutovali naši žáci o těchto tématech: v 1. A „Hygiena potravin“, v 2. A a 2. B „Ovoce a zelenina“, v 3. A
a v 3. B „Pestrá strava“, v 8. A to byla „Vyvážená strava“, v 7. A  „Rizika nevhodného chování“, v 9. A „Energie“, ve 4. B „Pestrá strava“, v 6. A „Vyvážená strava“, v 7. B „Pitný režim“ a v 6. B „Hygiena potravin“. Tento projekt se skládal z digitálních aplikací pro dotykové tabule a barevných pracovních listů. A zda se to našim žákům líbilo, se dočtete v následujícím příspěvku.

Ve čtvrtek 6. prosince proběhla na naší škole přednáška o energii. Nejednalo se zde o fyzikální energii, nýbrž o energii, která nám dodává pohon během celého dne. Přesnou definicí pro tuto energii je strava. Této zajímavé přednášky se zúčastnili žáci 2. stupně a dozvěděli se na ní spoustu poutavých informací, které doposud vědět nemuseli, ale také mohli. Například jsme zjistili, jak často bychom měli jíst, co je pro nás asi nejzdravější k jídlu a tak dále. Byla to opravdu velice zajímavá a poučná přednáška. Fotogalerie.

Oliver Kysilko, Michaela Randusová  9. A