Vánoce na dědině

18 Pro 2018

V předvánočním čase žáci
4. tříd navštívili tradiční akci Vánoce na dědině ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Během putování Valašskou dědinou navštívili valašská stavení, kde jim hospodyně či hospodáři předvedli staré zvyky a řemesla. Děti viděly spřádat vlnu na kolovrátku, zdobení vánočních perníčků, odlévání svíček, pečení vánočních oplatek, ochutnaly vánočku, věštily budoucnost z odlitého olova. Nechyběl ani Mikuláš s čerty a tajemná Lucka. S panem učitelem ve staré škole jsme si společně zazpívali vánoční koledy. Posezení u bylinkového čaje s perníčkem a povídání o Vánocích ukončilo krásné putování starými vánočními časy. Celková atmosféra Valašského muzea nás všechny naladila na Vánoce, na které se již dlouho těšíme. Fotogalerie.

Mgr. Alena Vráblová, Mgr. Iva Benčáková