Vánoce na dědině

KATEGORIE: Škola

18 Pro 2018

V předvánočním čase žáci
4. tříd navštívili tradiční akci Vánoce na dědině ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Během putování Valašskou dědinou navštívili valašská stavení, kde jim hospodyně či hospodáři předvedli staré zvyky a řemesla. Děti viděly spřádat vlnu na kolovrátku, zdobení vánočních perníčků, odlévání svíček, pečení vánočních oplatek, ochutnaly vánočku, věštily budoucnost z odlitého olova. Nechyběl ani Mikuláš s čerty a tajemná Lucka. S panem učitelem ve staré škole jsme si společně zazpívali vánoční koledy. Posezení u bylinkového čaje s perníčkem a povídání o Vánocích ukončilo krásné putování starými vánočními časy. Celková atmosféra Valašského muzea nás všechny naladila na Vánoce, na které se již dlouho těšíme. Fotogalerie.

Mgr. Alena Vráblová, Mgr. Iva Benčáková

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56