Zima v přírodě

29 Lis 2018

Ve čtvrtek 22. listopadu jsme se s žáky třídy 2. A vypravili na Žerotínský zámek. Zde jsme se zúčastnili programu Zima v přírodě.

Nejprve si žáci poslechli pohádku o veverkách. Poté jsme si povídali o lesních zvířatech a způsobech jejich obživy v zimě. Děti následně rozdělovaly živočichy na ty, kteří spí zimním spánkem a kteří nespí.

Později ve skupinkách rozdělovali obrázky ptáků podle toho, zda odlétají do teplých krajin, nebo u nás přes zimu zůstávají. Také se dozvěděli, co mohou sypat do krmítek (např. jáhly, ovesné vločky, slunečnicová semínka). Na interaktivní tabuli mohli sledovat ptáky, jak přilétají do krmítka pro obživu.

Na závěr programu chlapci vyrobili krmítko pro ptáčky a děvčata vytvořila plakát
s obrázky ptáků. Program Zima v přírodě se nám všem moc líbil. Podívejte se na fotogalerii.

Mgr. Irena Kelnarová