Šikovné ruce

27 Lis 2018

Šikovné ruce – soutěž v dílenských dovednostech žáků základních škol

Ve středu 21. listopadu se žáci naší školy vypravili na soutěž Šikovné ruce, kterou pořádala Střední škola technická a zemědělská Nový Jičín. Po prezenci účastníků následovala práce na výrobcích. V kategorii dřevo soutěžící vyráběli vařečku s prkénkem na krájení, v kategorii kov upínací třmen. Tento rok byla pro vyučující
i žáky připravena exkurze ve firmě Varroc Lighting Systems, s. r. o., během exkurze se žáci seznámili s výrobou světel pro automobily.
Po exkurzi následovalo vyhlášení výsledků. Z celkového počtu 24 družstev skončilo naše družstvo na pěkném sedmém místě. V soutěži jednotlivců se
v kategorii dřevo na čtvrtém místě umístil Matěj Fabík, v kategorii kov
se na devátém místě umístil Martin Furmánek a na devatenáctém místě Jiří Černota.
Poděkování patří Střední škole technická a zemědělské v Novém Jičíně za výbornou organizaci soutěže.
Odkaz na video ze soutěže.

Mgr. Vladan Videnka