Od písmene ke knížce

15 Lis 2018

V úterý 6. listopadu naše třída 7. B v rámci výuky českého jazyka navštívila muzeum v Novém Jičíně. Zde jsme se absolvovali program „Od písmene
ke knížce“, který nám pomohl při seznamování s nejstaršími knižními památkami v hodinách literatury. Hlavní částí naší návštěvy byla tiskařská dílna, kde jsme se od PhDr. Lenky Juráčkové dozvěděli spoustu zajímavostí o výrobě knížek ve středověku a vyzkoušeli si vyrobit vlastní ex libris (oznámení označující vlastnický vztah určité osoby k výtisku knihy).
Z Muzea Novojičínska jsme odcházeli s pocitem, že nejen příběh, ale i zrod knížky může být velkým dobrodružstvím. Fotogalerie.

P. Juráček