Jede, jede poštovní panáček

KATEGORIE: Školní družina

15 Lis 2018

Světový den pošty se koná každý rok 9. října jako připomínka vzniku světové poštovní unie. Říjen byl poprvé uveden jako Světový den pošty v roce 1969. Letos jsme si jej připomněli v rámci projektu Máme rádi Česko. Děti se seznámily s posláním České pošty. Aktivitám jsme se věnovali celý týden, neboť se naskytlo mnoho zábavných rozličných nápadů. Z her jsme zvolili aktuálně tichou poštu. Vyrobili jsme si pošťáky, stali se návrháři poštovních známek, poznali co je filatelie. Systém dnes již historické potrubní pošty nás velice zaujal, proto jsme ji vyrobili a dokonce i prakticky vyzkoušeli. Stačily nám k tomu jen ruličky z papíru. V „ modrých“ si zasoutěžili i o nejrychlejšího pošťáka a to formou – kdo natiskne více razítek za 30 vteřin.
Za velkého povzbuzování svých kamarádů vyhrála Ella a Natík. Zvládli natisknout 29 razítek. A protože správný pošťák nesmí zabloudit, hledali jsme v mapě Nového Jičína ulice a uličky. Třeba se najde v řadách našich děti budoucí poštmistr. Podívejte se na fotogalerii.

Dana Kučerová