Projektový den „Hrad Starý Jičín“

8 Lis 2018

Dne 6. 11. 2018 se vydali žáci 4. B na hrad Starý Jičín, aby v rámci učiva vlastivědy prozkoumali kousek našeho regionu. Hrad si ve škole vybarvili, zopakovali si světové strany i povrch krajiny, oprášili učivo o stromech z přírodovědy a zazpívali si veselou písničku. V úterý se konal výšlap na hrad, za který zaslouží všichni pochvalu. Cestou sbíraly děti přírodniny, poznávaly plody našich stromů
a hlavně kluci si náramně užili své závody na louce. Většině se nejvíc líbila „Pepíkova cesta lesem“. Na hradě se nám věnoval pan kastelán, za což mu patří velký dík. Uvařil všem voňavý čaj, děti si mohly koupit sladkost v hradní hospůdce, zatleskat na čarodějnici, vidět bílou paní a vybrat si suvenýr na památku. Zajímavou přednášku a prohlídku hradní věže doplnila dobrodružná cesta zříceninou. Počasí bylo nádherné a všichni se těší na další vyučování v přírodě. Fotogalerie.

Mgr. Iva Benčáková