Červnové střípky ze školní družiny

KATEGORIE: Školní družina

10 Čvc 2018

První červnový den se každoročně nese ve znamení Dne dětí. Ten letošní paní vychovatelky připravily pro všechny děti, které se chtěly stát Robinsony. Ty, které se našeho programu účastnily, by se jimi mohly klidně  stát neboť si hravě poradily s plněním úkolů. Našly klíč od truhly, zdolaly skálu, ulovily si potravu. A nakonec…jako každý rok sladká nanuková tečka. Fotogalerie.

S radostí jsme přivítali naše budoucí prvňáčky. Seznámili se s družinovými prostory a vyzkoušeli si spousty her, kterými se odpoledne baví naše děti. Jsme potěšeny tím, že se dětem u nás líbilo a moc se na ně v září těšíme. Fotogalerie.

Přijali jsme  pozvání novojičínských záchranných složek a účastnili jsme se programu, který pro nás společně s SVČ Fokus připravili pod názvem Den bez úrazu. Zkusili jsme jízdu zručnosti, obléci si hasičskou bundu, přilbu, rozvinout požární hadici a potáhnout figurínu. Také jsme se dozvěděli, jak se zachovat při záchraně tonoucího a kterak se bezpečně chovat na plovárně či u vody. Studenti SZŠ nám převedli s jakou zručností dokáží aplikovat sádru a tak si mnozí vyzkoušeli, jaké to je nosit v horku ruku v sádře. Nikdo z nás se opravdu nenudil a děkujeme za krásný program. Fotogalerie.

Hráli jsme si, něco se dozvěděli.. tak co ještě třeba malovat? Téma bylo léto a do prvního deště jste se mohli podívat, jak jsme vyzdobili cestu k jídelně. Podívejte se.

Ani na sport se v naší družině nezapomnělo. Poslední letošní aktivitou tak byl turnaj ve vybíjené. Tato míčová hra se těší v naší škole velké oblibě a my se snažíme, aby pravidla této hry vnímaly děti již od prvních tříd. Společně se svými staršími kamarády vytvořily týmy a ty hájily čest barvy svých kuželek. Z prvenství se těšil tým modrých kuželek. Fotogalerie.

Opět máme za sebou další školní rok a s ním i spousty krásných odpolední v naší školní družině. Rozloučili jsme se s dětmi, kteří již družinu nebudou navštěvovat a těšíme se na ty, kteří v záři naopak přijdou poprvé. A než zase začne další školní rok, užijte si krásné, pohodové prázdniny. V září se na všechny děti i rodiče těší paní vychovatelky

Dana Kučerová, Jana Chovancová, Eva Horáková, Natálie Míčková.

 

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56