Cykloturistický kurz 8. A

4 Čvc 2018

Cykloturistický kurz žáků osmé třídy proběhl v okolí Rožnova pod Radhoštěm.

Malebné údolí na úpatí památné hory Radhošť poskytl našim osmákům výborné podmínky pro cykloturistiku.  Žáci zde poznali pohodlné lehčí trasy podél Rožnovské Bečvy, které jsou součástí tzv. cyklodálnice C1 „Cyklostezky Bečvy“, ty náročnější jsme vyměnili za jistotu suchého dresu a všemožná sportovní klání v campingu. Přestože jsme se pohybovali výhradně po cyklostezkách, některé části trasy bylo nutné projet skrze město nebo kousek po hlavní silnici. Jet na kolech ve skupině deseti osob není nic jednoduchého, zvláště pak, když každý člen týmu musí myslet nejen na svoji bezpečnost, ale také na bezpečnost cyklisty před sebou a za sebou. Je nutné předvídat, neustále se soustředit na cestu a do toho všeho vyvíjet velkou fyzickou aktivitu. Osmáci to zvládli na výbornou. Pochvalu si zaslouží také    za nasazení, s jakým se pouštěli do všech aktivit i za to, jak reprezentovali naši školu a především své rodiče.

Žáci se vraceli obohaceni o dny prožité v krásné přírodě, o to, že lépe poznají nejenom sami sebe a svoje možnosti, ale i své spolužáky a kamarády jinak než
ve školních lavicích.

Momentky z cyklojízdy naleznete ve fotogalerii.