Exkurze do Bludičky

21 Kvě 2018

Třeťáci se vydali mezi domácí zvířata na statek Bludička v Bludovicích u Nového Jičína. To, co viděli v učebnici
a na tabuli v prvouce, prohlédli si zde na vlastní oči. Nakrmili slepice pšenicí, krávu, telátko
a kozu tvrdým chlebem, ovečky na kopci tvrdými rohlíky, králíky a prase si pohladili a na koni se povozili. Ve venkovské škole jim paní statkářka povyprávěla o životě na statku, zahrála jim na starou píšťalu a děti si vyrobily ovečku. Klukům se hodně líbila tekoucí voda z okapu, holky si naopak nenechaly ujít hřebelcování koně. Přestože celý den pršelo, na svačinu jsme si opekli špekáčky, které chutnaly výtečně. Déšť k životu patří a exkurze „mezi kapkami deště“ byla úžasná. Fotogalerie.

Mgr. Iva Benčáková, Mgr. Alena Vráblová