Osmáci ve Světě techniky

KATEGORIE: Škola

14 Kvě 2018

Ve středu 9. 5. 2018 měli žáci osmých tříd z obou pracovišť možnost navštívit ostravskou Dolní oblast Vítkovice – Svět techniky. V téměř čtyřhodinovém programu jsme si nejdříve prohlédli stálou expozici. Poté se žáci rozdělili do tří skupin a věnovali se konkrétnímu, předem vybranému programu, a to na fyzikální, matematické či biologické téma. V posledním jmenovaném se skupinka dvanácti žáků pod mikroskopem přesvědčila o složení lidské krve a na základě teoretických znalostí z hodin přírodopisu mohli zjistit typ onemocnění podle tvaru, zabarvení či velikosti jádra bílé krvinky. Prováděli tedy realitě odpovídající hematologické vyšetření krve. Fotogalerie.

Mgr. Gabriela Šustalová

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56