Osmáci ve Světě techniky

14 Kvě 2018

Ve středu 9. 5. 2018 měli žáci osmých tříd z obou pracovišť možnost navštívit ostravskou Dolní oblast Vítkovice – Svět techniky. V téměř čtyřhodinovém programu jsme si nejdříve prohlédli stálou expozici. Poté se žáci rozdělili do tří skupin a věnovali se konkrétnímu, předem vybranému programu, a to na fyzikální, matematické či biologické téma. V posledním jmenovaném se skupinka dvanácti žáků pod mikroskopem přesvědčila o složení lidské krve a na základě teoretických znalostí z hodin přírodopisu mohli zjistit typ onemocnění podle tvaru, zabarvení či velikosti jádra bílé krvinky. Prováděli tedy realitě odpovídající hematologické vyšetření krve. Fotogalerie.

Mgr. Gabriela Šustalová