Protidrogový vlak

KATEGORIE: Škola

11 Dub 2018

V pondělí 9. 4. 2018 se žáci naší školy v rámci protidrogové prevence zúčastnili programu REVOLUTION TRAIN, který pro ně  zabezpečilo město Nový Jičín.

Protidrogový vlak, je unikátním projektem protidrogové prevence založeným
na smyslovém prožitku. Během prohlídky vlaku se žáci stali účastníky příběhu skupiny mladých lidí, kteří se na vlastní kůži seznamují s drogami – počínaje cigaretami a tvrdými drogami konče.  Měli možnost si velkou část příběhu přímo prožít, seznámit se s důsledky rozhodnutí, která aktéři příběhu učinili. Byli vtaženi do děje a hned ve vlaku měli příležitost si o jednotlivých situacích neformálně pohovořit a probrat možnosti hlavních postav. Přímo na místě pak mohli diskutovat o problematice závislostí i o zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí. Fotogalerie.

Mgr. Milada Molinová, ŠMP

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56