Tak trochu neobvyklé ráno

4 Čvc 2017

Je pátek 30. června 2017, 8 hodin ráno. Základní škola Nový Jičín Jubilejní 3 prožívá slavnostní zakončení školního roku 2016/2017 zdánlivě ve stejném duchu jako obvykle. Zdánlivě proto, že se s nastoupenou „jednotkou“ loučí dlouholetý ředitel školy Mgr. Ladislav Pospěch.

Pro své žáky i učitele byl příkladem laskavosti a vstřícnosti, tělem i duší muzikant, který kromě pedagogické práce usiloval také o to, aby hudba žáky polidšťovala
a učila je citlivému chování. Všichni přítomní ho do zaslouženého důchodu vyprovodili bouřlivým potleskem.

Po devíti letech se loučilo i 23 absolventů devátého ročníku třídní učitelky
Mgr. Milady Molinové. Zapůsobili výstižný proslovem i známou písní o tom, že jejich příběh nekončí, protože oni jedou dál a své štěstí si nesou po kapsách…
Květiny předané do rukou všech učitelů dojemně potvrdily známou pravdu,
že i ten nejotrlejší deváťák nakonec zjihne, a dokonce pronese slova uznání. Zástupci osmých ročníků si převzali štafetový kolík, který jim bude nekompromisně připomínat poslední školní rok.

Závěr patřil bouřlivému Hurááá!, kterým děti konečně odstartovaly báječné prázdniny. Fotogalerie.

Mgr. Jiřina Lukešová