Velikonoce na Valašsku

24 Dub 2017

Ve středu 12. 4. 2017 navštívily páté třídy Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kde byl pro děti připraven program Velikonoce na Valašsku.
Při procházce Valašskou dědinou jim v jednotlivých chalupách strýčkové a tetičky v dobovém oblečení povyprávěli o velikonočních zvycích a tradicích – děti viděly pletení pomlázky, naučily se zdobit vajíčka včelím voskem, ozdobily si vrbovou metličku stuhami. V jednom z domečků mohli společně ochutnat tradiční velikonoční pokrmy – pučálku a jidáše z kynutého těsta s medem. Milým překvapením byla ukázka vynášení „Mařeny.“ Fotogalerie.

Mgr. Alena Vráblová, Mgr. Iva Benčáková