Dolní Vítkovice – roboti

3 Říj 2014

Žáci 8. A se 2. 10. 2014 zúčastnili akce “Roboti ve službách lidstva
v VI. energetické ústředně  (U6) v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě. V první části byli seznámeni stručně s vývojem robotiky, ve druhé části sestrojili jednoduchého robota s čidly a naprogramovali jej. Foto z akce, video s roboty 1 a video 2.

Podívali jsme se i do nově otevřeného pavilonu Svět techniky plného mnoha interaktivních zařízení, kde si každý mohl vyzkoušet na vlatní ruce a oči všechna zařízení.

Mgr. Jan Šustek