Vánoce na zámku

KATEGORIE: Škola

12 Pro 2013

Vánoce na zámku_2013_01.JPGV prosinci žáci 1. stupně navštívili Žerotínský zámek, kde se zúčastnili programu Vlastivědného muzea v Novém Jičíně – Vánoce na zámku. Děti si připomněly vánoční zvyky, prohlédly si výstavu betlémů a foukaných ozdob na stromeček. Vyráběly papírové řetězy, vánoční přáníčka, ozdoby na stromeček a svíčku z včelího vosku. Výrobky si mohly vzít  domů, aby naladily vánoční atmosférou i své nejbližší. V zámecké kuchyni děti pomohly vykrajovat a tvarovat cukroví, zdobit perníčky
a “stloukat” máslo. Za odměnu ochutnaly čerstvě upečené cukroví, chleba se stlučeným máslem a bylinkový čaj s medem. Celý program byl doplněn zajímavým vyprávěním o vánočních zvycích. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Učitelky I. stupně

Comments are closed.

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56