Rozloučení se školním rokem

Kategorie: Škola

28 Čer 2019

Paráda! Dočkali jsme se kýženého dne, kdy se rozdává vysvědčení a můžeme se těšit na prázdniny!

Setkali jsme se všichni před školou. Páťáci byli slavnostně pasováni na to, že po prázdninách už budou navštěvovat druhý stupeň. Deváťáci se pěkným proslovem rozloučili se všemi.

Přejeme všem dlouhé, ničím nerušené prázdniny!!! Fotogalerie.

Mgr. Milena Balonová

Konec je nový začátek …

Kategorie: Škola

28 Čer 2019

To bylo motto pozvánky deváťáků na závěrečné rozloučení se školní docházkou, které se konalo ve SVČ Fokus Nový Jičín dne 25.6. 2019 pro rodiče, učitele a další pozvané.

Vše proběhlo ve velmi slavnostní atmosféře, také se na to holky a kluci slavnostně naparádili! Pozdravit je přišla i bývalá třídní učitelka z 6. až 8. třídy. Nechyběli samozřejmě  téměř všichni vyučující. Bylo to velmi pěkné a dojemné. Fotogalerie.

Mgr. Simona Stenchlá, třídní učitelka

Dne 26. 6. 2019 se osm žáků z deváté třídy zúčastnilo akce, pořádané střediskem volného času Fokus, nesoucí název „Hry bez lavic“. Čtyři dívky a čtyři chlapci se museli přes pět disciplín probojovat až k prvnímu místu a v jednotlivých disciplínách jsme nevyhráli jen jednou. Největším překvapením byl pro nás závod, ve kterém se jeden člen z našeho týmu, pro nás Matěj, musel potopit a z pěti kroužků na dně vody vzít ten, na němž byl správný klíč k otevření zámku, abychom s nafukovacím člunem mohli vůbec odplout. První zvolený kruh a na něm první vyzkoušený klíč okamžitě zapadl do zámku a spoluhráč Tomáš na něj mohl hned naskočit. Naše dvě dobrovolnice Terka a Verča nestihly ani doplavat přes celou délku bazénu pro pádla, aby to Tomovi usnadnily, a on už je předjížděl a mohutně vesloval oběma rukama. Ani Martin, Oliver a Věrka si nestihli zahřát mozky při luštění hádanek, díky nimž by si mohli vzít lano a Toma s člunem přitáhnout. Celý tento úkol se nám podařil do necelé minuty. Loni jsme bohužel prohráli, ale letos jsme měli zlato v kapse my! I když jsme z části netušili, co od toho máme čekat… Tímto bych chtěla poděkovat Matějovi Fabíkovi, Martinu Furmánkovi, Věrce Kuběnové, Terce Labounkové, Oliveru Kysilkovi, Verči Pavlicové a Tomovi Pospěchovi za výbornou spolupráci. Zároveň také paní učitelce Najdkové, která byla ochotná se s námi na tuto akci vydat. Byli jsme skvělý tým, moc jsme si to užili a doplnili tak další kamínek vzpomínek na naši základní školu! Fotogalerie.

Michaela Randusová, IX.A

Přejeme všem pěkné léto

Kategorie: Škola

27 Čer 2019

Všem žákům školy, stejně jako jejich rodičům a dalším rodinným příslušníkům přejeme krásné prázdniny plné zážitků a dobrodružství, prožité bez úrazů a nemocí. Zaměstnancům pak příjemnou a zaslouženou dovolenou.

Těšíme se na shledanou v září!

V letošním školním roce program dětí navštěvujících školní družinu provázel projekt Máme rádi Česko. Koncem měsíce května jsme vstoupili do jeho poslední části. Její téma byla Lípa – český národní strom. Téma to vděčné pro různé aktivity. Nejdříve jsme si o lípě pověděli spousty zajímavostí, například i to, proč je naším národním stromem. Získané znalosti děti využily ve hře šipkovaná. Posledním úkolem hry bylo poznat lípu mezi jinými stromy. Sladká tečka nakonec v podobě chleba s lipovým medem a lipovým čajem ukončila tento programově bohatý projekt. Fotogalerie.

První červnové dny jsou každoročně věnovány svátku dětí. Letos jsme jejich oslavu svěřili do rukou SVČ Fokus. Program byl svým obsahem velmi pestrý a děti si ho užily. V závěru oslavy si děti pochutnaly na zmrzlinovém kornoutu, který byl dárkem od paní vychovatelek. Fotogalerie.

Aktivity posledního měsíce tohoto školního roku byly velmi rozličné.

Navštívilo nás divadlo Koloběžka a zahrálo nám pohádku ZOO. Fotogalerie.

Naši družinu si přišli prohlédnout budoucí prvňáčci. Paní vychovatelky pro ně nachystaly zábavné pohybové hry. Fotogalerie.

Na novojičínském náměstí jsme se účastnili Dne bez úrazu a upevnili si tak znalosti nejen o záchraně života. Fotogalerie.

Z oblasti sportu se děti poprvé seznámily s discgolfem. Od členů novojičínského klubu Moravian Gators, jejíž členy je i několik našich bývalých žáků, se dozvěděly něco více o pravidlech a způsobu hry. Reprezentanti klubu připravili program, ve kterém se děti učily správně házet discgolfovým talířem, vyzkoušely si hod na koš a zahrály si soutěž o malý disc talíř v hodu do dálky. Fotogalerie.

Máme za sebou další školní rok. Doufáme, že cíl školní družiny a to smysluplné naplnění volného času dětí jsme bezezbytku naplnily. Přejeme rodičům i dětem co nejvíce společně strávených prázdninových dní a těšíme se na další školní rok, ve kterém se opět vynasnažíme o bohatý program pro všechny děti.

Kolektiv vychovatelek

Dana Kučerová, Eva Horáková, Jana Chovancová, Natálie Míčková

 

Škola v přírodě

Kategorie: Škola

26 Čer 2019

Na Bečvě – výtečně

Našlapaný program si užili žáci třetích a čtvrtých ročníků ZŠ Jubilejní 3 v areálu školy v přírodě na Prostřední Bečvě ve dnech 17. až 21.června 2019. Hned v pondělí to bylo setkání s požárníkem z Kněhyně, který přivezl kromě super hasičského auta i cvičné cíle pro zásahy. Ty žáci zvládli a samozřejmě se i zchladili v parném odpoledni bečvanskou vodou.
Další den přijela s hudebním programem zumby Venda. I přes stoupající teplotu nakonec dovedla přitáhnout k tanci všechny přítomné. Pak dorazili za dětmi psí obranáři a agiliťáci ze Základního kynologického klubu Nový Jičín. Děti si mohly čtyřnohé kamarády pohladit, vyzkoušet dráhy i překážky v psím tandemu, shlédly ukázky poslušnosti i obrany.
Ve středu hned od rána zavezl žáčky autobus do Světa kamenů a výrobny svíček Unipar v Rožnově. Zde si prohlédli celý postup práce a nabarvili si vlastní svíčku. Odpolední program na ranči Bučiska s výborným obědem a jízdou na koni i kouzelným lesem bylo vyvrcholením dne.
Čtvrtek byl ve znamení zálesáckých dovedností s netradičním trojbojem. Vlastnoruční opečení buřtíka nepokazila ani divoká bouřka, která se přehnala nad Beskydami – sem tam ukápla slzička nejen z oblohy.
Vše uteklo jako voda v pátek s řízkem v bříšku a pozdravem AHOJ, BEČVO! Všichni dorazili bezpečně domů. Fotogalerie.

učitelky I. stupně

Post Bellum

Kategorie: Škola

26 Čer 2019

A po bitvě má také pětičlenná skupina našich deváťáků, kterou v lednu vytvořily žákyně ZŠ Jubilejní Míša Randusová a Klárka Horáková a žáci ZŠ Dlouhá Katka Pancová, Šimon Jursa a Tomáš Petráš. A je třeba dodat, že po bitvě velmi úspěšné, ačkoli včera na novojičínské radnici v ostrém konkurenčním boji pěti škol Nového Jičína a Studénky skončil po veřejné prezentaci projektu náš tým o půl bodu za vítěznou Studénkou. Všichni naši jmenovaní žáci si zaslouží nejen velkou pochvalu a odměnu, ale také obdiv za vytrvalost a odvahu, s jako se s nelehkým úkolem poprali. Svou prací pomohli odkrýt dosud nepříliš známou kapitolu našich regionálních dějin, setkali se s velmi zajímavými osobnostmi a vyslechli příběhy, nad kterými se tají dech a které rozšiřují obzor lidského poznání. Blahopřejeme k příkladné reprezentaci naší školy a všem žákům přejeme mnoho úspěchů a radosti v dalším studiu. Fotogalerie.

Mgr. Hana Videnková

Výlet do Hodslavic, II. B

Kategorie: Škola

21 Čer 2019

Naším cílem byly Hodslavice, rodiště Františka Palackého, jednoho z největších českých literátů a historiků. Během výletu jsme navštívili jeho rodný domek, který sloužil kdysi i jako škola a kde jsme se dozvěděli zajímavosti o jeho životě. Prohlédli jsme si také dřevěný kostelík sv. Ondřeje z 15. století i sochu Palackého na návsi. Potom jsme přijali pozvání od prarodičů jedné žákyně na jejich statek, kde jsme si zahráli různé hry a hádali jsme, k čemu sloužily všechny staré věci, které měli majitelé vystaveny ve stodole. Podívejte se do fotogalerie.

Mgr. Petra Jankotová

 

Cykloturistický kurz VIII. A

Kategorie: Škola

21 Čer 2019

Ve dnech 17. – 19. 6. proběhl cykloturistický kurz osmáků.
1. den: cíl – Rožnov p. Radhoštěm. Pohodová cesta téměř výhradně po cyklostezkách z NJ do Hostašovic, Val. Meziříčí a Rožnova 38 km. Odpoledne procházka na Jurkovičovu rozhlednu a rozhled po okolí Rožnova.
2. den: cíl vodní nádrž Horní Bečva, opět po cyklostezkách. Odtud na Martiňák 4,5 km do kopce. Z Martiňáku směr Pustevny po cyklotrase č. 46, výšlap pod parkoviště a směr Rožnov. Celá trasa přes 50 km s 1 000 nastoupanými metry. Určitě nejtěžší horská etapa v historii cyklo na Jubilejní.
3. den: cíl – NJ přes VM, Býninu, Zrzávky a Hostašovice. V Hodslavicích konečně možnost využít pláštěnky, nevezli jsme je zbytečně. Po 135 km zpět u školy. Fotogalerie.

Mgr. Jan Šustek

Klíč od brány minulosti

Kategorie: Škola

14 Čer 2019

Dozvědět se spoustu zajímavosti o historii Nového Jičína netradičním způsobem se podařilo žákům sedmého ročníku.

V úterý 11. 6. 2019 se vydali do Muzea Novojičínska, které má zajímavou nabídku edukačních programů pro školy.  Minulost města a jeho tajemství žáci poznávali prostřednictvím zábavných úkolů a her. V jednotlivých částech expozice měl každý možnost získat nové vědomosti. Na historických mapách města poznávali různé stavby, seznámili se s erby majitelů zámku, se stavbou měšťanských domů, se složením obyvatelstva, s rozvojem průmyslu a se jmény, portréty a činností rodáků, kteří Nový Jičín proslavili.

Za úspěšné splnění všech úkolů, byla žákům odemčena historická truhlička, ve které byla ukryta sladká odměna.  Fotogalerie.

M. Molinová

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.

Dlouhá 56