Cesta školou s odměnou

Kategorie: Škola

17 Bře 2018

I tak by se dalo nazvat „Putování s beruškou“, které bylo především pro nejmladší účastníky přichystáno v rámci Dne otevřených dveří. Děti plnily různé úkoly – hledaly shodné obrázky, zkoušely svou lateralitu, počítaly prvky, skládaly puzzle. Ti šikovnější předvedli, zda umí poznat písmenka nebo říct nějaké slůvko anglicky. Za splněný úkol dostal každý puntík, a když jich nasbíral dostatečný počet, obdržel odměnu.

Ani starší návštěvníci nepřišli zkrátka. Ve všech otevřených prostorách mohli zavzpomínat na svá školní léta, účastnit se různých pokusů, vyzkoušet své umění při skládání hlavolamů. V každém školním prostoru jste mohli vidět a vyzkoušet něco zajímavého – zdobení perníčků ve školní družině, 3D tisk v počítačové učebně, překážkovou dráhu v tělocvičně. Hudebně naladěné návštěvníky pohladil koncert fléten i vystoupení dívčí skupiny v hudebně školy, ti hladovější mohli ochutnat báječné občerstvení našich kuchařek. Fotogalerie

Mgr. Miroslava Borošová

Tvoříme ze dřeva

Kategorie: Škola

12 Bře 2018

V minulém pátečním dopoledni se z některých tříd prvního stupně ozývaly divné zvuky. S přilepeným uchem na dveřích to znělo jako nějaká likvidace učebny.
Ale kdepak! Když člověk dveře otevřel, viděl zapálené děti, jak pracují s kladívky nebo smirkovým papírem a tvoří… Z dřevěných polotovarů vznikaly kytičky, plachetnice, věšáky, krmítka a další výrobky.
Jak si tuto práci děti užívaly, se můžete podívat ve fotogalerii.

Mgr. Miroslava Borošová

Veselé zoubky v 1. A a 1. B

Kategorie: Škola

9 Bře 2018

V letošních prvních třídách proběhl
na začátku března preventivní program pořádaný drogerií DM – Veselé zoubky, který je zaměřený na prevenci zubních kazů, správnou péči o zuby a vhodnou stravu.

Na začátku žáci shlédli pohádku Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek a obrazovou prezentaci na interaktivní tabuli se spoustou úkolů. Potom vypracovávali pracovní listy – doplňovali tajenku, třídili potraviny na zdravé a nezdravé, hledali 9 rozdílů v obrázcích, spojovali čísla v obrázek zubního kartáčku a pasty, vybírali správný kartáček apod. Za splněné úkoly dostaly všechny děti razítka a krásné dárky v taštičce DM. Jak si prvňáčci program užili, se můžete podívat ve fotogalerii.

Mgr. Petra Jankotová a Mgr. Irena Kelnarová

Den otevřených dveří 13. 3.

Kategorie: Škola

2 Bře 2018

 

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na Den otevřených dveří v úterý 13. 3. 2018 (klikněte pro zvětšení).

Sportovní úspěchy dívek

Kategorie: Škola

1 Bře 2018

V únoru soutěžila naše děvčata ve sportovních hrách hned dvakrát. Nejprve žačky 4. a 5. tříd vybojovaly postup do okresního finále ve vybíjené a vzápětí se
na krajském finále v házené dočkaly starší dívky poháru za 3. místo. Všem děkujeme za jejich bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Fotogalerie.

Mgr. Daniela Halaštová

Zuby, zoubky, zoubečky – to bylo téma pondělního odpoledne. Naučit se anatomii zubu, základní prevenci zubního kazu nebo kolika a jakými zuby je tvořen chrup člověka. Vytvořili jsme i mega zuby, do kterých jsme vkládali zdravé a nežádoucí potraviny. Fotogalerie.

Jóga není pro nás neznámá. V úterý jsme si svá těla a jejich svaly protahovali
na gymnastických míčích vsedě i vleže a snažili jsme se o koordinaci a rovnováhu.
A že to bylo poznat! Cvičením jógy získáváme nejen pevnější a zdravější tělo, ale zároveň se ho naučíme vnímat a ovládat. Fotogalerie.

Základní postupy první pomoci nám ve středu přišli ukázat zdravotní asistenti Mendelovy střední školy. Dan Šmajstrla, Adam Polášek, Ondřej Pochyla, Zuzana Majerová, Kristýna Klimešová a Anna Majerová. Díky jejich skvělému výkladu
a praktickým ukázkám už víme, jak se zachovat při ohrožení života, krvácení, zlomeninách anebo jak postupovat při resuscitaci. Fotogalerie.

Ve čtvrtek jsme se vydali cestou zdravé výživy. Testy a pracovními listy jsme si ujasňovali, že kvalitní potraviny a správný pitný režim by měl být součástí našeho denního jídelníčku. Vyrobili jsme si nákupní tašky, do kterých jsme vložili ty správné potraviny. Fotogalerie.

Pátek –  sportu zdar. Vybíjená v tělocvičně nebo letošní koulovačka a zimní bludiště na sněhu byly tím správným zakončením celého týdne. Fotogalerie.

Eva Horáková

IMG_0242.JPGVe čtvrtek 15. 2. 2018 přijal naše pozvání pan Pavel Kubeša, který vládne uměním bubnovat na vše, co se v našem širém světě najde. Zavedl nás tedy do svého světa bubnů a proletěl s dětmi všechny země, kde rytmus sehrál ve vývoji hudby významnou roli. Navštívili jsme například Kubu, Ameriku, Austrálii…
a co navíc – děti si mohly bubnování vyzkoušet. Jednoduchými  rytmy za pomocí zvuků zvířat si všichni užili neobvyklou hodinu hudební výchovy. Fotogalerie.

Dana Kučerová

 

Zažít olympijskou atmosféru ve škole? Proč ne. Tělocvična naší školy se
pro tento týden proměnila na dějiště pravého olympijského zápolení.
O skvělou atmosféru se postaraly sedmé ročníky, když se po zaznění hymny utkaly týmy Švédska a Finska v ledním hokeji. V duchu fair play se odehrály dva zápasy, ve kterém si každý stát odnesl jedno vítězství. Čtvrté ročníky zažily horké chvilky v biatlonu, to když se ne
a ne dařilo sestřelit tenisákem kužel ze stojky a ležky (sedu) a musela se běhat trestná kolečka. Když zimní, tak s pořádnou čepicí. Nastrojenými žáky pátých, šestých a sedmých ročníků se to na skokanském můstku, slalomu a curlingu jen hemžilo. S chutí sobě vlastní se klouzaly po lavičce a doskakovaly v telemarku, florbalkou leštily dráhu medicimbalu a slalomem doslova prosvištěly. A že si to všichni dosytosti užili, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Dana Prašivková

 

Dobrou příležitostí k nahlédnutí
do pracovního procesu byl projektový den na střední škole technické v Šenově u Nového Jičína pro osmé
a deváté ročníky.  Cílem projektového dne bylo seznámit žáky s jednotlivými učebními obory (strojírenské, dřevařské a stavební výroby). Během dopoledne si žáci vyzkoušeli svoji zručnost a sami si vyrobili jednoduchý výrobek, který si odnesli domů. Žáci tak získali prostřednictvím společné výuky se studenty střední školy technické jiný pohled
na strojírenské, dřevařské a stavební profese.

Mgr. Dana Prašivková, Mgr. Daniela Halaštová, Mgr. Simona Stenchlá

 

Žáci sedmého ročníku každoročně pečují o rostliny
ve školním skleníku. Daří se nám pěstovat citrusy, mandarinky, fíky, kávovník i banány. V celoročně vytápěném skleníku krásně kvete Strelície královská, Bugenvilea, Chmelníček, Toulitka a mnoho dalších rostlin. Dětí rostliny vysévají, množí, zalévají a plejí. Podívejte se na výsledek naší práce.

Mgr. Simona Stenchlá

Stránka ZŠ Jubilejní

Naše pracoviště Jubilejní 3 má v rámci povinně volitelných předmětů výuku informatiky, sportovních her a práce
s technickými materiály
od 6. do 9. ročníku.

Jako druhý volitelný jazyk si děti mohou volit mezi německým a ruským jazykem také od 6. do 9. ročníku.

Všechny třídy pracoviště jsou modernizovány, v osmi kmenových třídách a devíti odborných pracovnách je nejmodernější technické vybavení včetně interaktivních tabulí.